Wywiady

Jak ja bardzo żałuje że 20 lat temu nawet nie było mnie stać by kupić kamerę i nagrać historie które słyszałem będąc jeszcze chłopcem. Od najmłodszych lat miałem wielkie szczęście do spotykania wyjątkowych ludzi z wyjątkowa historia. Bóg chciał że urodziłem się we Włodawie i choć nie myślałem tak mieszkając tam to jednak byłem szczęściarzem dorastając w tym mieście. Pięknie małe Kresowe miasto, pełne historii ale jednak będąc młodszym nie doceniasz tego co cie otacza a także nie docenia się ludzi i tego co chcą Nam przekazać.

Uwielbiam słuchać starszych ludzi jak opowiadają o wydarzeniach o których nie przeczytamy w książkach, historia z pierwszej reki. Pamietam jak dziś jak siadałem w parku i słuchałem historii o partyzantce we Włodawskich lasach opowiadanej przez starców grających w warcaby na betonowych szachownicach. Najbardziej żałuje że nie nagrałem historii wyjątkowej kobiety , dzięki której postanowiłem robić to co robie dzisiaj. Tyle razy sluchałem Jej opowieści o Powstaniu Warszawskim, o rodzinie zamordowanej w Katyniu, o Marszałku któremu siedziała na kolanach, o niewoli w obozie Oberlangen, o wyzwoleniu przez Dywizje gen Maczka. Żałuje ze nie nagrałem jak opowiada o tym co znaczy być Polakiem i służyć Polsce po przez Powstanie Warszawskie do służby Polsce na Obczyźnie.

Nie jestem profesjonalistą, filmowcem też nie jestem a raczej po prostu mam kamerę i dobry MacBook noi trochę miłości do tego co robie. Rozmowy sa nagrane w sposób całkowicie amatorski a niektóre zostały mi podarowane przez przyjaciół i „fanów”

Części osób z moich filmów już nie ma wśród Nas ale uważam że powtarzając ich historie i przekazując ją dalej czynimy ich nieśmiertelnymi a także pragnę by był to swego rodzaju „mój HOŁD dla Nich”.

Znajdziecie też moje spotkania z osobami które mi zainnponowały i uważam ze maja dużo do przekazania.

Zapraszam.
Karol Kamil Peruta

Znajdź mnie na:

http://www.karolkamilperuta.com

Facebook 

https://m.facebook.com/KarolKamilPerutaMikroblog/

Youtube

https://www.youtube.com/channel/UC9VnOiE1QmcGEqwofhuLxlg

Twitter 

Instagram

https://instagram.com/karol_kamil_peruta_mikroblog…

Tumblr

https://karol-kamil-peruta-mikroblog.tumblr.com

#karolkamilperuta

04.05.2019
Z panem Piotrem Szkopiak, reżyserem filmu o Katyniu pt. „The Last Witness” miałem przyjemność rozmawiać na współorganizowanym przeze mnie „Polish Heritage Day 2019” w głównej bibliotece w centrum Manchesteru. Premiera filmu pana Piotra była częścią dwudniowych obchodów Polskiej historii i kultury w Wielkiej Brytanii. Po premierze filmu pan Piotr był tak miły że zgodził się opowiedzieć o filmie i jego przesłaniu a także odpowiedzieć na kilka pytań.
Zapraszam na spotkanie z panem Piotrem.

04.05.2019
Spotkanie z reżyserem filmu „The Last Fitness” panem Piotrem Szkopiak
Manchester, Wielka Brytania

05.06.2017
Rozmowę z panem Alfredem Kamińskim przeprowadził pan Marek Zacharko z grupy „Team of Yorkshire Metal Detecting Grup” i podarował mi nagrany materiał do publikacji, za co z całego serca dziękuje.

05.06.2017
Spotkanie z panem Alfredem Kamińskim
„Sybir”
Huddersfield, Wielka Brytania

02.05.2017
Z panią Czesławą Jarosz spotkałem się w Domu opieki „Jasna Góra” który jest znany z tego że wielu Polskich Bohaterów było jego mieszkańcami.
To były moje 29 urodziny jak pojechałem do Huddersfield spotkać sie z panią Czesławą. Słyszałem juz wiele opowieści „Sybiraków” ale każda z nich jest inna a łączy je jedno, niezwykła odwaga i wola przeżycia.

02.05.2017
Spotkanie z panią Czesławą Jarosz
„Sybir”
Huddersfield, Wielka Brytania

14.04.2017
Pan Tadeusz Marczak był żołnierzem II Korpusu armii Andersa, brał także udział w walkach o Monte Cassino.
Materiał został mi podarowany przez koleżankę Sonie która poprosiła o jego „obróbkę” i publikacje.
Dziękuję za nadesłanie bezcennej rozmowy z kolejnym Bohaterem walk o wolność i niepodległość ukochanej Ojczyzny.

14.04.2017
Spotkanie z panem Tadeuszem Marczak
II Korpus armii Andersa
Monte Cassino
Manchester, Wielka Brytania

20.03.2017
Rozmowę z Śp. panem Bohdanem Kołakowskim przeprowadziłem 20 marca 2017 roku w Oldham. Pan Bohdan był dzieckiem kiedy wraz z rodziną został siłą deportowany na Syberie, następnie szlakiem Andersa dostał sie do Wielkiej Brytanii gdzie do końca swojego życia służył Polsce i Polonii. Uhonorowany wieloma odznaczeniami, szanowany i podziwiany wśród Polaków w Oldham i Wielkiej Brytanii. Sybirak, Prezes SPPW Oldham, patriota, wielki człowiek i tak właśnie bede pamiętać i wspominać pana Bohdana Kołakowskiego.
Cześć Twojej pamięci!!

20.03.2017
Spotkanie z panem Bohdanem Kołakowskim
„Sybir”
SPPW Oldham
Oldham, Wielka Brytania

11.10.2015
Z panią Anną Przylipiak miałem zaszczyt spotkać się wiele razy i słuchać jej historii o Powstaniu Warszawskim.
Pani Anna Przylipiak była łączniczka Armii Krajowej i uczestniczką Powstania Warszawskiego, ranna w Powstaniu znalazła się w Wielkiej Brytanii. Nawet na obczyźnie kontynuowała swoja służbę i prace dla Polski a także dla miejscowej Polonii.

11.10.2015
Spotkanie z Łączniczką Armii Krajowej i uczestniczka Powstania Warszawskiego.
Anna Przylipiak
Bury, Wielka Brytania

02.05.2015
Wanda Lesisz Gutowska, sanitariuszka AK podczas Powstania Warszawskiego, wieziona w obozie Oberlangen i wyzwolona przez Pierwsza Dywizje Pancerną. Odznaczona orderem „Sprawiedliwi wśród narodów świata” za ukrywanie Żydowskiego chłopca podczas okupacji Warszawy. Oddana służbie Polsce i Polonii w Wielkiej Brytanii, małżonka oficera okrętu Błyskawica śp. Tadeusza Lesisz.

Miałem WIELKI zaszczyt poznać Śp Wandę Lesisz Gutowską i była mi mentorką, nauczycielka. Osobą która miała wielki wpływ na moje życie i na jego zwrot. Żałuje że nigdy nie nagrałem rozmowy z tą naprawdę wyjątkową kobieta i chyba nigdy sobie tego nie daruje.
„Ja jestem żołnierz, Ja walczę” te słowa zapamiętam do końca życia i często je powtarzam.
Cześć Twojej pamięci!!

Maj 2015
Wanda Lesisz Gutowska Sanitariuszka AK
„Manchester Info”

https://www.manchesterinfo.uk/index.php/wiadomosci/z-zycia-wziete/5-wielki-bialy-orzel

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: