„Do You Remember Us Britain 2” ZAPOWIEDŹ

Anglojęzyczny projekt „Do You Remember Us Britain” ma na celu skłonić Brytyjczyków a także naszych rodaków urodzonych w Wielkiej Brytanii do zainteresowania się Polska historia i Polskimi Bohaterami. W części pierwszej naszego projektu przedstawialiśmy historie Polskiego Żołnierza z II Korpusu armii Andersa oraz jego losy w Wielkiej Brytanii po II wojnie światowej. W części 2 przedstawimy historię i osobiste odczucia Polskiego pilota który broniąc Brytyjskiego nieba podczas „Bitwy o Anglię” zostaje zastrzelony i rozbija się w pobliskim lesie. Podobnie jak w części pierwszej Bohater naszego filmu będzie mieć do przekazania nie tylko swoją historie i historie swoich kolegów ale także osobiste odczucia i myśli…

Obejrzyj film na moim kanale YouTube

W postać głównego bohatera naszego filmu wcielił się pan Bogdan Dziewiątkowski, pasjonat historii i znawca tematu Polskich Dywizjonów walczących w „Bitwie o Anglię”.

Zdjęcia do filmu zostały wykonane przez pana Krzysztofa Kopacz ze studia „KK Vison” a dodatkowe ujęcia zostały wykonane przez moja osobę.

Stroną muzyczną filmu zajął się znany producent hip-hopowy rozpoznawalny pod nazwą „Oriz Beats Production” czyli pan Dariusz Moskwa.

Konsultantem historycznym jest pan Marcin Bukwaś odtwórca głównej roli w pierwszej części projektu.

Mi przypadł zaszczyt bycia pomysłodawca, reżyserem, scenarzystą, montażystą oraz producentem naszego wspólnego projektu.

Pomysł na serie amatorskich filmów pt „Do You Remember Us Britain” zrodził się spontanicznie z okazji piątej edycji Polish Heritage Day w Wielkiej Brytanii a część pierwsza nasze projektu miała ponad 31.000 wyświetleń i setki udostępnień na portalach społecznościowych. Był to dla nas wielki sukces a komentarze pozostawione przez widzów nie pozostawiły nam wyboru i właśnie wtedy zapadła decyzja o nagraniu kolejnych części produkcji „Do You Remember Us Britain”

Nawet się nie spodziewaliśmy że tak wielu potomków naszych Polskich Bohaterów z całego świata, zacznie identyfikować historie swoich rodziców z historia przedstawiona na naszym filmie.
Mamy wielka nadzieje że chociażby w taki właśnie sposób uczcimy pamięć tych wielkich ludzi oraz przypominamy światu o bohaterstwie Polskiego żołnierza.

Patronat nad projektem objęło Światowe Stowarzyszenie Żołnierzy Armii Krajowej koło we Włodawie a także Stowarzyszenie „Lubelska Grupa Historyczna im. Żołnierzy Niezłomnych Lubelszczyzny” zaś historycznie wspiera nas Polska firma „Rutus” producent najlepszych wykrywaczy metali na świecie.

Projekt jest finansowany z prywatnych pieniędzy uczestników oraz z darowizn przekazanych przez „fanów” mojego bloga.

Cały projekt „Do You Remember Us Britain” jest realizowany przy współpracy kilku osób i w dzisiejszym filmie pozwalamy wam zobaczyć jak powstają nasze produkcje i jak to wszystko wyglada z drugiej strony kamery a za kilka dni odbędzie się oficjalna premiera „Do You Remember Us Britain 2”

Zapraszamy!! 

Część pierwsza wersja YouTube——>

Wersja Facebook——>

Znajdź mnie na:

Web

https://www.karolkamilperuta.com

Facebook 

https://m.facebook.com/KarolKamilPerutaMikroblog/

Youtube

https://www.youtube.com/channel/UC9VnOiE1QmcGEqwofhuLxlg

Twitter 

https://twitter.com/KarolPeruta?s=21

Instagram

https://instagram.com/karol_kamil_peruta_mikroblog…

Tumblr

https://karol-kamil-peruta-mikroblog.tumblr.com

#karolkamilperuta

Możesz wesprzeć moje działania w bardzo prosty sposób, więcej informacji znajdziesz w linku ———> 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: