303 PRODUCTIONS „DO YOU REMEMBER US BRITAIN 3”

W trzeciej części naszej anglojęzycznej produkcji, opowiadamy historie żołnierza Pierwszej Samodzielnej Brygady Spadochronowej generała Sosabowskiego. Podobnie jak w poprzednich częściach „Do You Remember Us Britain” duch głównego bohatera powraca zza światów by opowiedzieć swoją historie oraz podzielić się osobistymi uczuciami, związanymi z jego walką o wolną Polskę. W role głównego bohatera wcielił się Tomasz Bońkowski, nasz dobry przyjaciel i wielki pasjonat historii.


Pomysł serii amatorskich i anglojęzycznych filmów, zrodził się przy pierwszej części tej produkcji, która powstała z okazji Polish Heritage Day i tak naprawdę miała to być jedyna produkcja tego typu. Widząc jak wielu potomków Polskich bohaterów identyfikowało historie przedstawioną na naszym filmie z historią swoich rodziców , zdaliśmy sobie sprawę że takie produkcje są potrzebne a kolejne części były już tylko kwestia czasu.

Reklamy

Z tego powodu postanowiliśmy stworzyć 303 PRODUCTIONS, amatorska ekipę filmowa w której powiązaliśmy ze sobą trzy różne pasje. Naszym głównym kamerzystą jest Krzysztof Kopacz, zawodowy fotograf z wieloletnim doświadczeniem i wielka pasją. Stroną dźwiękową i muzyczną zajmuje się Dariusz Moskwa, znany producent na Polskiej scenie hip hop-owej.

Tomasz Bystry i Waldemar Peruta to nasi konsultanci bez których praca nad produkcja byłaby o wiele trudniejsza. Ja zaś z powodu swojego zamiłowania do historii, pisze scenariusze i reżyseruje cała produkcje przy pomocy reszty ekipy. Występuje jako narrator oraz pomagam dla Krzysztofa w filmowaniu a także zajmuje się montażem całej produkcji.

Łącząc ze sobą doświadczenie i pasje Krzysztofa, Dariusza i moja tworzymy produkcje o których już dawno powinen usłyszeć świat.


Napewno nie jest to ostatnia część „Do You Remember Us Britain” i już powstaje scenariusz kolejnej odsłony tej produkcji. Nasze filmy powstają całkowicie niezależnie od nikogo i staramy się zamieścić w nich prawdę historyczna oraz osobiste uczucia tych niezwykłych ludzi.

Reklamy

Żyjąc w Wielkiej Brytanii zdałem sobie sprawę jak mała jest wiedza o Polskiej historii i o bohaterstwie Polskiego żołnierza, wśród miejscowych Brytyjczyków i urodzonych tu Polaków. Tworząc te filmy chcemy zainteresować jak najwiecej osób, odkrywaniem naszej bogatej historii oraz chcemy by świat poznał niezwykle bohaterstwo Polaków. Nasze filmy są tworzone z pasji, bez cenzury bez wpływu producentów i stacji telewizyjnych, niezależnie.

Wesprzyj nasza prace i udostępnij nasze treści.

Reklamy


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: